Elektroniczne konto czytelnika

Jak się zalogować do katalogu biblioteki?

Przy najbliższej wizycie w Bibliotece poproś bibliotekarza o aktywacje Twojego internetowego konta bibliotecznego. Do aktywacji konta koniecznie będzie potrzebna aktywna karta biblioteczna.

Jak zarejestrować nazwę użytkownika?

Przede wszystkim musisz uzyskać kod aktywujący konto. Kod możesz otrzymać od bibliotekarza na swój adres email lub wydrukowany na kartce.

Na formularzu podajesz nazwę użytkownika, hasło i kod aktywacyjny.

Nazwa użytkownika i hasło:

Nazwą użytkownika może być dowolne słowo. Przemyśl dobrze jego brzmienie – nie można go już potem zmienić. Możesz natomiast w każdej chwili zmienić swoje hasło, klikając na ikonę „Twoje konto” i przechodząc do karty „Profil”.

Co zrobić kiedy zapomnisz hasła:

Jeśli zapomnisz hasła, kliknij na napis „Nie pamiętam hasła…” na ekranie logowania, a następnie podaj nazwę użytkownika i kliknij przycisk „Pobierz kod resetu”. System wyśle Ci kod na adres email powiązany z Twoim kontem. Jeśli nie podałeś(-aś) wcześniej adresu email – kod możesz otrzymać od bibliotekarza.

Profil użytkownika:

„Twoje konto” zawiera wszystkie dane dotyczące Twojego konta bibliotecznego. Informacje te są dostępne po zalogowaniu się.

„Twoje konto” zawiera następujące karty:

Jak dokonać rezerwacji:

Rezerwacji podlega egzemplarz wybranego tytułu. Aby wykonać rezerwację musisz zalogować się, wyszukać interesujący Cię tytuł, a następnie przejść do listy egzemplarzy gdzie widoczny jest przycisk „Rezerwuj”.

Rezerwacja jest możliwa tylko wtedy, gdy system rezerwacji w danej bibliotece jest aktywny oraz gdy wybrany egzemplarz jest dostępny. Przy wyszukiwaniu książek należy wybrać bibliotekę, która nas interesuje.

Status Twojej rezerwacji, jak i termin jej wygaśnięcia będzie widoczny w Twoim koncie.

Skip to content