XV Konkurs Czytelniczy

15 maja w sali OKGT  odbył się XV Konkurs Czytelniczy skierowany do uczniów klas II szkół z terenu naszej Gminy. Inspiracją tegorocznej edycji była książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. W konkursie uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, które zmierzyły się w ośmiu różnorodnych konkurencjach sprawdzających znajomość lektury, spostrzegawczość, kreatywność oraz umiejętność współpracy w zespole. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji komisja konkursowa przyznała następujące miejsca: I miejsce – uczniowie z Tomic, II miejsce – ekipa z Radoczy, III miejsce ex aequo – drużyny z Woźnik i Witanowic.

Przejdź do treści